Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte Ďalšie informácie
3585 ubytovaní
Ponúkam
Ubytovanie
Rozbaliť vyhľadávací box

Chata BRATKA

Podpoľanie - Bratkovica

Chata Bratka sa nachádza v malebnom kraji Podpoľanie na lazoch Bratkovica. Ubytovanie pre rodiny s deťmi a pre skupiny.


Chata Bratka

Bratkovica 470, 962 05 Detvianska Huta

Tel.: zobraziť telefón

GPS: 48° 35' 28.6'' N / 19° 37' 27.8'' E (Nájdi na mape)

Web: Chata BRATKA


Kapacita: 11 osôb (min. 4 osoby)

Cena: od 250 € objekt / noc

Info

Rozbaliť

Zbaliť

• Kapacita: 11 osôb

• Sezónne využitie objektu: celoročne

• Poloha objektu: na okraji obce, na samote, pri lese

• Ubytovanie vhodné pre: pre cyklistov, pre turistov, rodiny s deťmi, skupiny

• Možnosti využitia: aktívna dovolenka, oddych, semináre


Vzdialenosti od objektu

Obchod: 2 km Reštaurácia: 2 km Zastávka autobusu: 50 m Železničná stanica: 20 km


Vybavenosť izieb

TV na izbe

kúpeľňa

WC / izba

Vybavenosť objektu

kuchynka v objekte

kúpeľňa

WC

lyžovanie v okolí

na samote

rodiny s deťmi

parkovisko

akceptujeme zvieratá

wifi internet

gril

ohnisko

spoločenská miestnosť

terasa

Popis

Rozbaliť

Zbaliť

Chata Bratka sa nachádza v malebnom kraji Podpoľanie na lazoch Bratkovica. Chata je umiestnená v tichom prostredí, okolie chaty tvorí pekná príroda. Chata sa prenajíma celoročne. V okolí chaty sú možnosti turistiky, v zime možnosti lyžovania. Chata Bratka ponúka moderné a útulné ubytovanie pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov s maximlnu kapacitou 11 osôb.

V chate sa na prízemí nachádza spoločenská miestnosť s rozkladacou pohovkou, ktorá ponúka možnosť spania pre dve osoby. Z tejto izby je vstup na priestrannú zastrešenú terasu, kde je možné tráviť čas i keď je vonku lejak. Súčasťou terasy je pohodlné masívne sedenie a plynový gril. Spoločenská miestnosť je prepojená s kuchyňou, ktorá je vybavená špajzou, chladničkou, mikrovlnkou, umývačkou riadu, elektrickým sporákom a indukčnou varnou doskou. Na prízemí sa nachádza aj vstup so šatníkom, sprchový kút, WC.

Na poschodí chaty sú tri izby:

izba č. 1:- 3 samostatné postele + 1 prístelka, izba č. 2: 1 manželská posteľ + 1 samostatná posteľ, izba č. 3: 1 manželská posteľ. Každá izba má Tv a samostatnú kúpeľňu so sprchovým kútom a WC.

V chate je Wifi internet a podlahové kúrenie.

Pri chate je priestranné ohnisko a trampolína pre deti.

Parkovanie áut pri chate.

Lokalita

Zbaliť

Banskobystrický kraj | Okres Detva | Podpoľanie | Stredné Slovensko | Veporské vrchy | Bratkovica

Cenník

Rozbaliť

Zbaliť

Celoročne
 
250 € objekt / noc
min. počet nocí: 2
Leto
 
225 € objekt / noc
min. počet nocí: 5
Víkendový pobyt
 
275 € objekt / noc
min. počet nocí: 2
Silvester
 
500 € objekt / noc
min. počet nocí: 5
Vianoce
 
400 € objekt / noc
min. počet nocí: 4
Veľká noc
 
400 € objekt / noc
min. počet nocí: 4
Doplatky
 
50 € záverečné upratovanie
Cena zahŕňa
rekreačný poplatok, spotreba energií (elektrina, voda, plyn) / pobyt, parkovanie, internet

Cena zahŕňa

Záverečné upratovanie pozn.: Cena platí v prípade viditeľného veľkého znečistenia, či neporiadku. V takom prípade, bude z kaucie odrátaný poplatok vo výške 50€ za záverečné upratovanie.

Podmienky ubytovania

Rozbaliť

Zbaliť

Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov

Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí

Stravovanie

Rozbaliť

Zbaliť

Kuchynka v objekte

Aktivity

Rozbaliť

Zbaliť

• bežecké lyžovanie, cyklotrasa, cykloturistika, hubárčenie, iné prírodné zaujímavosti, jazda na koni, letné kúpalisko, lyžovanie v okolí, športová hala / telocvičňa, turistika, zber lesných plodov

Chata Bratka je zasadená priamo v Podpolianskej prírode. Podpoľanie ponúka množstvo možností a aktivít, ako v zime, tak aj v letných mesiacoch. A ak máte chuť len tak relaxovať, a užívať si dokonalý výhľad na Poľanu, našli ste to správne miesto.

Čo všetko ponúka okolie:

  • turistika,
  • spoznávanie slovenských tradícií,
  • pamiatky,
  • cyklistika,
  • hubárčenie,
  • lyžovanie, bežkovanie, sánkovanie.

Ak by ste si radi naplánovali program, potom odporúčame pozrieť si stránku Región Podpoľanie. Nájdete tu najznámejšie turistické trasy, vychytené reštaurácie a množstvo ďalších aktivít v tomto pre návštevníkov bohatom regióne.

https://regionpodpolanie.sk/kategoria/podpolanie/

Kniha návštev 0

Rozbaliť

Zbaliť


Rezervácia ubytovania

REZERVÁCIA UBYTOVANIA

Vyplňte rezervačný formulár alebo kontaktujte majiteľa ubytovania telefonicky.

Platíte priamo ubytovateľovi bez zbytočných poplatkov naviac.

Za aktuálnosť a pravdivosť všetkých údajov o ubytovacom zariadení zodpovedá prevádzkovateľ zariadenia.

Ubytovací poriadok

Rozbaliť

Zbaliť

PODMIENKY UBYTOVANIA

Chata Bratka

 

Rezervácia

V chate môže byť ubytovaný výlučne hosť, ktorý je na ubytovanie riadne prihlásený. Pri nástupe na pobyt je hosť povinný preukázať sa platným identifikačným dokladom – občiansky preukaz, cestovný pas alebo iný platný doklad totožnosti.

Ubytovanie v súkromí (krátkodobé ubytovanie v rodinnom dome) poskytuje ubytovaným hosťom služby v rozsahu príslušnej kategórie.

Rezerváciu ubytovania je možné urobiť online prostredníctvom nášho rezervačného systému na našej webstránke: http://chatabratka.sk/rezervacie.xhtml

Rezerváciu ubytovania je možné považovať za potvrdenú zo strany ubytovateľa až po obdržaní potvrdenia z jeho strany a po zložení zálohy zo strany ubytovaného.

Rezerváciu ubytovania v Chate Bratka akceptujeme iba od osoby staršej ako 18 rokov.

Platby

Po rezervácii, ubytovaný následne obdrží email od ubytovateľa s potrebnými inštrukciami k platbám a kompletnými informáciami potrebnými k pobytu.

Pri prihlásení na pobyt, ubytovaný zloží vratnú kauciu 200€, ktorá je vrátená pri odchode za podmienok riadneho odovzdania ubytovacieho zariadenia v kompletnom a nepoškodenom stave. Ubytovateľ vykoná pri odchode ubytovaného za jeho prítomnosti kontrolu ubytovacích priestorov. V prípade, že zariadenie je v stave a rozsahu ako pri nástupe na pobyt, je ubytovanému pri odchode vrátená kaucia.

V prípade, že zariadenie bolo poškodené, je táto hodnota zariadenia odpočítaná z kaucie ubytovaného, prípadne bude vyzvaný na ďalší doplatok do skutočnej hodnoty spôsobenej škody. Ubytovaní zároveň súhlasia so zanechaním podobne čistej a upratanej chaty ako pri jej prevzatí. V prípade viditeľného veľkého znečistenia, či neporiadku, bude z kaucie odrátaný poplatok vo výške 50€ za záverečné upratovanie.

Za škody spôsobené na majetku ubytovacieho zariadenia zodpovedá ubytovaný a jeho zodpovednosť sa vzťahuje aj na škody spôsobené neplnoletými osobami alebo osobami nespôsobilými na právne úkony, za ktoré zodpovedá. V prípade akýchkoľvek škôd, ktoré vzniknú neohľaduplným zaobchádzaním s vecami nachádzajúcimi sa v priestoroch objektu a jeho zariadením, je ubytovaný povinný škodu nahlásiť a primerane znášať náklady, ktoré vzniknú ubytovateľovi pri ich odstraňovaní.

Parkovanie

Parkovanie je vyhradené pre ubytovaných hostí na parkovisku pred chatou.

Bezpečnosť ubytovaných osôb

Všetci členovia ubytovanej skupiny zodpovedajú sami za svoju vlastnú bezpečnosť.

Berte na vedomie vyšší stupeň rizika, ktoré predstavuje horské prostredie, terén v okolí chaty, terasa či detská trampolína (má nosnosť 150kg), ktorá sa smie používať len za prítomnosti rodičov či dospelých osôb.

Z bezpečnostných dôvodov nie je vhodné ponechávať deti bez dozoru dospelých v chate, či ostatných priestoroch objektu a celého areálu. Za každých okolností zodpovedá za dieťa osoba s ktorou je dieťa prihlásené na pobyt.

Chata je zabezpečená kamerovým systémom. Jeho prevádzku (napr. obmedzenie) v priebehu pobytu ubytovaných hostí na zabezpečenie komfortu ich súkromia (napr. kameru na terase je možné obmedziť špeciálnym krytom), je možné zrealizovať, avšak len po dohovore s ubytovateľom pred nástupom na pobyt.

Ubytovanie

V deň nástupu je chata pripravená od 14:00, uvoľnenie chaty je v deň odchodu do 10:00.

Ubytovateľ je povinný odovzdať ubytovanému chatu v stave spôsobilom na riadne užívanie a nerušený pobyt podľa dohody. Ubytovateľ nezabezpečuje upratovanie chaty, výmenu posteľnej bielizne a vynášanie smetí počas pobytu ubytovaným. Odpad sa separuje. V interiéry chaty sa prezúva.

Uteráky, osušky a posteľná bielizeň sú súčasťou výbavy chaty. K dispozícii sú aj malé toaletné uteráčiky na ruky. Základné vybavenie na prípravu jedál a stolovanie je súčasťou vybavenia kuchyne chaty.

Počet prihlásených na ubytovanie nesmie prekročiť maximálnu kapacitu chaty. Ďalšie osoby alebo návštevníci, sú povolení len so súhlasom ubytovateľa.

V čase od 22:00 do 6:00 je v ubytovacom zariadení nočný kľud, ktorý je ubytovaný povinný dodržiavať.

Požiarny poriadok a lekárnička sú vo vnútri objektu, na chodbe na prízemí.

Z dôvodu vysokého rizika je v chate prísny zákaz fajčiť a páliť sviečky ! Zakázané je odhadzovať ohorky z cigariet na zem v okolí chaty. V priestoroch chaty a na chatovej terase je prísny zákaz grilovať a inak manipulovať s ohňom.

Na grilovanie a opekanie je vyhradený priestor na pozemku v dostatočnej vzdialenosti od chaty. Na tento účel ubytovateľ poskytuje plynový gril, kotlík a ražne uložené v zrube. Odporúčame používať príbory a taniere jednorazového charakteru, ktoré nie sú súčasťou vybavenia kuchyne chaty.

Ubytovateľ nezodpovedá za veci (za stratu a poškodenie vecí, a pod. ...) ubytovanými hosťami vnesené do objektu, priestorov určených na ubytovanie alebo na uloženie vecí, ako aj za veci, ktoré si necháte v autách, či v exteriéroch areálu. Ubytovaný súhlasí s tým, že do chaty počas doby trvania jeho pobytu má právo vstúpiť za účelom vykonania svojich služobných povinností ubytovateľ, údržbár, upratovačka… 

V chate, rovnako ako aj v iných priestoroch objektu, ubytovaný nesmie premiestňovať zariadenie, ani ho vynášať na terasu, či k ohnisku, vykonávať opravy alebo akékoľvek zásahy do elektrickej siete či inej inštalácie. V areáli a osobitne v chate nie je ubytovanému povolené používať vlastné elektrické spotrebiče.

Toto sa netýka osobného počítača a elektrických spotrebičov slúžiacich k osobnej hygiene hosťa.

Vstup do technickej miestnosti vedľa schodiska na prízemí nie je ubytovaním povolený. V nevyhnutných prípadoch (technické problémy s prevádzkou chaty, havárie, ...) bude ubytovaný kontaktovať ubytovateľa, ktorý mu umožní vstup do technickej miestnosti.

Nie je povolené manipulovať s displejom systému vykurovania (chata je vykurovaná podlahovým kúrením napojeným na tepelné čerpadlo), ktorý je umiestnený na stene chodby na prízemí objektu. V prípade potreby (úprava teploty, technický problém, havária, ...) musí ubytovaný kontaktovať vopred ubytovateľa.

Pri každom odchode ubytovaný zhasne v chate svetlá, vypne všetky používané elektrospotrebiče, riadne uzavrie vodovodné uzávery a uzamkne chatu.

Ubytovateľ si vyhradzuje právo ukončiť pobyt hosťa bez nároku na náhradu za ubytovanie v prípade, ak ubytovaný v ubytovacom zariadení porušuje dobré mravy alebo inak hrubo porušuje ubytovací poriadok.

Kniha prianí a sťažností a Reklamačný poriadok je k dispozícii u ubytovateľa.

Zvieratá

Domáci miláčikovia sú povolení len po dohode s ubytovateľom, a ak aj v domácom prostredí trvale žijú v interiéry. Doplatok je podľa cenníka.

Storno podmienky

Zákazník má právo odstúpiť od zmluvy kedykoľvek pred začiatkom čerpania služieb. Oznámenie o odstúpení od zmluvy pošle poštou, mailom, prípadne doručí iným preukázateľným spôsobom na adresu ubytovateľa. Účinky odstúpenia od zmluvy nastávajú dňom doručenia písomného oznámenia na adresu ubytovateľa. 

Zákazník je povinný zaplatiť ubytovateľovi zmluvnú pokutu, ktorej splatnosť nastáva ihneď.

Zrušenie rezervácie po zaplatení prvej zálohy podlieha storno poplatku:

- pri zrušení objednávky 30 dní a viac pred nástupným termínom je záloha vratná.

- pri zrušení objednávky 15 - 29 dní pred nástupným termínom - 30 % z ceny pobytu.

- pri zrušení objednávky menej ako 14 dní pred nástupným termínom - sa záloha (teda 50 % z ceny pobytu) stáva storno poplatkom.

 

So stornovanou kapacitou môže ubytovateľ voľne disponovať.

Za odstúpenie od zmluvy zo strany zákazníka sa tiež považuje:

- zákazníkom požadovaná zmena zmluvy (zmena termínu pobytu a počtu osôb), ak nebude zo strany prevádzkovateľa uskutočniteľná.

- v prípade, že zákazník v priebehu pobytu svojvoľne zruší časť pobytu, alebo nevyčerpá časť zo zaplatených služieb, nemá nárok na finančnú náhradu za nečerpané služby.

 

V prípade rôznych nariadení orgánmi štátnej moci ( napr. zákaz pohybu, a. pod.), bude záloha - rezervačný poplatok - vrátená v celej výške, resp. je po dohode možná voľba náhradného termínu.

PODMIENKY PLATNÉ OD 01.07.2023

© Copyright 2023

Chata Bratka si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť svoje zmluvné podmienky.

Tipy na výlet v lokalite Podpoľanie, Stredné Slovensko, Veporské vrchy (18 tipov) strana 1 / 2

TOPlist