Liptovský Mikuláš

Liptov je bohatým regiónom plnom možností turistiky, lyžovania, kúpeľov či návštev množstva pamiatok, galérií, múzeí a skanzenov. Jeho centrom je okresné mesto Liptovský Mikuláš, ktorý je svojou polohou významným strediskom pre cestovný ruch. Z veľkého množstva možností kultúrneho, spoločenského a turistického vyžitia vám predstavíme niekoľko z nich práve v nasledujúcich riadkoch.

Obchodné centrá, multikino aj aquapark

Mesto Liptovský Mikuláš dokáže svojim návštevníkom pripraviť bohatý program bez toho, aby museli absolvovať dlhé kilometre za kultúrou či zábavou. Pamiatok je tu hneď niekoľko: kostol svätého Mikuláša priamo na námestí, bývalý Župný dom, jezuitský kláštor či historické meštianske domy s barokovými a renesančnými prvkami.

Priamo v meste nachádza Golden Apple Cinema multikino s možnosťou 3D premietania, kultúrny dom prevádzkujúci rôzne divadelné predstavenia a koncerty vážnej hudby, či krytá plaváreň s lezeckou stenou. Pre návštevníkov môžu byť zaujímavé aj obchodné centrá Liptov a Jasná Shopping city, v ktorých možno nájsť väčšinu druhov obchodov vrátane reštaurácií a barov. Iba dva kilometre od mesta sa nachádza jeden z najväčších akquaparkov na Slovensku – Aquapark Tatralandia s termálnou vodou a atrakciami pre celú rodinu.

Pre jaskyniarov aj lyžiarov

Do tridsiatich kilometrov od Liptovského Mikuláša sa nachádza hneď päť jaskýň, ktoré ponúkajú turistom zážitky z rôznych druhov jaskynných systémov. Najnavštevovanejšie sú Demänovská jaskyňa slobodyDemänovská ľadová jaskyňa, ktoré sú niekoľkoposchodovými prírodnými pamiatkami. Zaujímavé sú však aj Stanišovská jaskyňa, dlhá Medvedia štôlňa, či Važecká jaskyňa, ktorá svojimi bielymi jaskynnými útvarmi pripomína krásnu rozprávkovú krajinu.

Súčasťou mesta sú aj dve menšie lyžiarske strediská, ktoré sú udržiavané a tiež umelo zasnežované. Prvým zo strediskom sú Podbreziny, ktoré ponúkajú trate aj pre milovníkov bežeckého lyžovania, druhým je stredisko Iľanovo, ktoré návštevníkom umožňuje aj lyžovanie vo večerných hodinách.

Liptovská Mara

V bezprostrednej blízkosti Liptovského Mikuláša sa nachádza aj priehrada Liptovská Mara, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií, vrátane možnosti vyhliadkových plavieb, rekreačného plávania a potápania, či prenájmu vodných skútrov a wakeboardov. Pre turistov je pripravená taktiež bobová dráha, trať pre štvorkolky, laserové a paintballové súboje, golfové ihriská alebo elektrobicykle, vďaka ktorým môžu jednoducho a pohodlne spoznať širšiu časť stredného Liptova vďaka vybudovaným cyklotrasám.

Chcete si pozrieť Liptovský Mikuláš a jeho okolie  a neviete, kde sa ubytovať?

Pozrite si naše tipy na ubytovanie priamo v meste Liptovský Mikuláš a tiež v lokalite Liptov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *