Piešťany

Na pravom brehu rieky Váh vyrástlo pred niekoľkými stovkami rokov mesto Piešťany, ktoré sa dnes hrdo označuje za stredisko liečby rôznych chorôb prostredníctvom jedného z najznámejších kúpeľov na Slovensku. Mesto však nie je známe iba svojimi kúpeľmi, turistom ponúka taktiež množstvo kultúrnych pamiatok, zelených parkov, či služby blízkeho lyžiarskeho strediska.

Kúpele Piešťany

Piešťany môžu za svoj status kúpeľného mesta vďačiť termálnym prameňom pochádzajúcich z dvojkilometrovej hĺbky, ktoré sa nachádzajú na blízkom Kúpeľnom ostrove. Táto horúca minerálna voda obsahuje množstvo minerálnych látok, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie pacientov s reumatickými a nervovými problémami. Základom kúpeľnej liečby v Piešťanoch sú procedúry, ktoré využívajú minerálnu vodu a tiež liečivé sírne bahno. Piešťany ponúkajú aj možnosti nenáročných prechádzok v krásnom a upravenom kúpeľnom parku. Náročnejšie túry môžete podniknúť pešo alebo na bicykli v okolí kúpeľov. Nachádzajú sa tu upravené turistické chodníky, aj cyklotrasy.

Hudobné festivaly aj múzeá

V Piešťanoch možno každoročne stretnúť stovky až tisícky návštevníkov, ktorí sem prúdia z celého Slovenska za zábavou, ktorú im ponúkajú hudobné festivaly konajúce sa na blízkom letisku. Kultúrne podujatia sa tu však konajú po celý rok a turisti tak môžu na vlastnej koži zažiť country podujatia, alegorické sprievody či medzinárodný filmový festival Cinematik.
V minulosti mesta sa zachovalo množstvo historických stavieb z 19. storočia – kaplnky, kúpele a kostoly. Turisti si môžu prehliadnuť cenné expozície v Balneologickom múzeu alebo vo Vojenskom historickom múzeu vystavujúcom armádnu bojovú techniku z vojenského obdobia.

Ski Bezovec

Pár minút autom od centra Piešťan bolo postavené trojhviezdičkové lyžiarske stredisko Ski Bezovec, ktoré svojim vybavením patrí medzi popredné lyžiarske strediská na Slovensku. Pre lyžiarov sú na dosah štyri zjazdovky určené nielen pre pokročilých lyžiarov, ale aj pre úplných začiatočníkov, čo určite ocenia najmä rodiny s mladšími deťmi. V areáli možno využiť požičovňu výstrojov a ski servisy, rovnako však služby hotelov alebo penziónov.

Chcete si pozrieť Piešťany a okolie a neviete, kde sa ubytovať?
Pozrite si naše tipy na ubytovanie v Piešťanoch a tiež v blízkom okolí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *