Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú neodmysliteľnou súčasťou nášho prírodného bohatstva. Tatranské štíty ročne zdolá niekoľko tisíc turistov i lyžiarov z celého sveta a na toto miesto sa radi pravidelne vracajú. Dôvodom sú nielen čarokrásne výhľady, ale aj množstvo možností na lyžovanie, turistiku a spoznávanie prírody, ktoré sú ako stvorené pre rodinné výlety.

Tatranské štíty

Najväčšími dominantami, ktoré je pri dobrom počasí vidieť už z niekoľko stoviek kilometrov, sú tri mohutné štíty Tatier. Turistami obľúbenému KriváňuLomnickému štítu so známou lanovkou velí Gerlachovský štít, ktorý je v najvyšším vrchom celých Tatier. Výstupy na tieto dominanty môžu byť miestami skutočne orieškom, odmenou je však zážitok na celý život.

Túry a výstupy sa vo Vysokých Tatrách vo väčšine prípadov absolvujú z plies, ktoré súčasne patria medzi tie najkrajšie prírodné diela, ktoré môžu Vysoké Tatry ponúknuť. Najznámejším je Štrbské Pleso s priezračnou vodou a turistickým vyžitím, ktoré ponúka pre svojich návštevníkov množstvo hotelov, chatiek, kúpeľov či športovísk, ktoré zabavia celú rodinu aj v prípade zlého počasia.

Pre lyžiarov ako stvorené

Tisícky turistov z celého sveta nenavštevujú Tatry iba kvôli scenérii, ale najmä kvôli lyžovaniu. V srdci Európy sa ukrývajú špičkové lyžiarske strediská, desiatky kilometrov zjazdoviek, vlekov a lanoviek a samozrejme sneh, ktorý je tu k dispozícii aspoň polovicu roka. Najznámejšími strediskami, ktorých návštevu by ste mohli zvažovať sú Tatranská Lomnica, spomínané Štrbské Pleso, či Starý Smokovec. Je ich však oveľa viac!

Aquapark aj jaskyňa

Vysoké Tatry nie sú iba pre milovníkov zimy. Počas letných mesiacov sa môžete zrelaxovať v obrovskom aquaparku Aquacity v blízkom Poprade, ktorý je plný atrakcií pre každú vekovú kategóriu. Ak by ste sa chceli trocha schladiť, Vysoké Tatry skrývajú jedinú sprístupnenú jaskyňu, ktorá zároveň patrí na Slovensku medzi tie najnavštevovanejšie – Beliansku jaskyňu.

Chcete si pozrieť krásy Vysokých Tatier a neviete, kde sa ubytovať?
Pozrite si naše tipy na ubytovanie v lokalite Vysoké Tatry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *