Tatranská Lomnica

V roku 1892 bolo vo vtedajších uhorských končinách založené prvé štátne klimatické miesto so zvučným názvom Tatranská Lomnica. Už od samého začiatku začali na tomto mieste vznikať mohutné hotely a stavby, ktoré sa povojnovom období stali súčasťou jedného z najväčších a najkrajších lyžiarskych stredísk na celom Slovensku. Čo všetko ponúka Tatranská Lomnica pre svojich návštevníkov?

Zjazdovky aj pre najmenších

Tatranská Lomnica má nielen krásne prostredie, ale aj kvalitné lyžiarske zjazdovky. Práve tie sú najčastejším dôvodom návštevy tohto miesta vo Vysokých Tatrách. Pre náruživých lyžiarov ponúka vyše 6 kilometrov upravovaných lyžiarskych zjazdoviek s vyše kilometrovým prevýšením, ktoré umožňujú lyžiarske radovánky na miestami až 60 metrov širokej trati. Samozrejmosťou sú moderné vleky a lanovky, ktoré návštevníkov povezú na miesto, odkiaľ im už nič nebráni sa pohodlne pustiť do svojho obľúbeného športu.

Zjazdovky však nie sú k dispozícii len pre pokročilejších lyžiarov. Na svoje si prídu aj rodiny s menšími deťmi, pretože Tatranská Lomnica v súčasnosti prevádzkuje ďalších 6 kilometrov zjazdoviek s menej náročným terénom.

Výhľad za odmenu

Ak sa turisti rozhodnú na chvíľu odložiť lyže a absolvovať nejaký ten výstup, Tatranská Lomnica je pripravená aj na túto situáciu. Z jej srdca vedie niekoľko zaujímavých turistických chodníčkov, vrátane cesty ku Skalnatému plesu. Na konci tejto trasy čaká odmena najmä pre tých romanticky založených – v blízkosti je nielen známa hvezdáreň, ale aj vyhliadková veža s neopakovateľným výhľadom na Lomnický štít. Skalnaté pleso patrí medzi najobľúbenejšie miesta vo Vysokých Tatrách. Pre najmenších je možnosťou návšteva indoorového fun parku Kamzíkovo, kde sa deti zabavia pokojne aj celý deň.  Na Skalnatom plese si môžete pozrieť aj exponáty v najvyššie položenej galérii v strednej Európe, ktorá bola úspešne obnovená iba nedávno. Na Skalnaté pleso a Lomnický štít sa z Tatranskej Lomnice dostanete aj visutou lanovkou.

Múzeá v Tatranskej Lomnici

Ďalšie výstavné predmety čakajú turistov po opätovnom návrate v Lyžiarskom múzeu alebo v Múzeu Tatranského národného parku priamo v Tatranskej Lomnici.

Chcete si pozrieť Tatranskú Lomnicu a jej okolie  a neviete, kde sa ubytovať?

Pozrite si naše tipy na ubytovanie priamo v Tatranskej Lomnici a tiež v lokalite Vysoké Tatry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *