Štúrovo

Je nemenným pravidlom, že na Dunaji ležia iba zaujímavé a krásne mestá s vlastnou špecifickou atmosférou. Jedným z týchto miest je Štúrovo, mesto známe obrovským termálnym kúpaliskom, ktoré je blízko maďarských hraníc, čo turistom umožňuje rýchly prechod do susedného historického Ostrihomu. Zo Štúrova je však blízko aj k ďalším zaujímavostiam, čo z neho robí nielen vhodnú zastávku, ale aj miesto, kde radi strávite svoj voľný čas s rodinou.

Vadaš

Najväčším lákadlom pre turistov zo Slovenska, Maďarska a ďalších susedných štátov je známe termálne kúpalisko Vadaš. Pre návštevníkov je k dispozícii unikátny lagúnový bazén s umelým vlnobitím, masážny bazén plný príjemných bubliniek, či sedací bazén určený na oddych. Nájdete tu aj plavecký bazén, relaxačný bazén alebo bazén v tvare hviezdy, v ktorom radi trávia čas najmä rodiny s deťmi.
Počas letného obdobia je v prevádzke niekoľko zaujímavých atrakcií, vrátane tobogánov pre celú rodinu, plážový volejbal, futbal, tenisové kurty, ale aj minigolf, motokárová dráha, možnosť jazdy na koni alebo rybolovu. V areáli tiež môžete nájsť množstvo reštaurácií, bufetov, kolotoče, detské kútiky, tvorivé dielne či jazero, v ktorom si návštevníci môžu zašliapať na vodných bicykloch.

Nielen Ostrihom (Esztergom) na skok

Z brehu Štúrova je možné vidieť obrovskú baziliku – Katedrálua Panny Márie a svätého Vojtecha, ktorá sa nachádza na druhej strane Dunaja v maďarskom meste Ostrihom. Mesto Ostrihom  je možné navštíviť pešo za pár minút. Štúrovo aj Ostrihom ležia na opačných stranách rieky Dunaj. Sú prepojené mostom Márie Valérie. Medzi týmito dvomi mestami premáva aj náučný auto-vláčik. V Ostrihome sú vďačnými turistickými objektami aj súsošie krstu svätého ŠtefanaHradné múzeum a Múzeum Bálinta Balassu, aj samotný most Márie Valérie, ktoré prepája mestá Štúrovo a Ostrihom. Ostrihom nie je len historickým mestom, nájdete tu moderný celoročne otvorený aquapark Aquasziget aj letné kúpalisko .

Blízko je však nielen Ostrihom, ale napríklad aj Komárno. Ak máte záujem navštíviť ďalšie mestá na druhej strane hraníc, vo vzdialenosti iba hodinu cesty autom je hlavné mesto Maďarska – Budapešť, ktoré je označované ako jedno z najkrajších európskych metropol.

Turistika

Vďaka umiestneniu Štúrova je možné absolvovať aj turistické výstupy. V blízkosti hraníc sa nachádza pohorie Burda, známe aj ako Kováčovské kopce, ktoré je susedom maďarského pohoria Pilis. Kováčovské kopce sú zároveň aj náučným turistickým chodníkom.

Chcete sa vybrať na dovolenku do Štúrova a neviete, kde sa ubytovať?
Pozrite si naše tipy na ubytovanie v Štúrove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *