Košice

Košice sú druhým najväčším a najnavštevovanejším mestom na Slovensku. Mesto Košice ako prvé na Slovensku bolo ocenené prestížnym titulom Európske hlavné mesto kultúry.

Pamiatky na dlani

V centre mesta Košice sa návštevníci môžu nadýchať historickej atmosféry. Staré mesto je najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. Obdivovať môžete niekoľko stoviek chránených budov, stojacich okolo vyše kilometer dlhého námestia. Jeho najväčšou dominantou je Dóm svätej Alžbety, ktorý sa aj po vyše 500 rokoch od jeho dokončenia chváli jedinečnou gotickou architektúrou. Vôkol neho stoja ďalšie významné historické stavby – kaplnky, kostolíky, či Urbanova veža, v ktorej sa  nachádza múzeum voskových figurín.
Záujemcov o históriu východnej časti Slovenska zaujme jedno z najväčších múzeí na Slovensku – Východoslovenské múzeum spravujúce až 500 tisíc zbierok. Nenechajte si ujsť ani návštevu Slovenského technického múzea či Archeologického múzea, ktoré mapuje pôvodné opevnenie mesta Košice. Súčasťou tejto malej metropoly sú aj výtvarné galérie a jedinečné historické knižnice. Neprehliadnuteľnou pamätihodnosťou je taktiež vyše 300 rokov staré Štátne divadlo, ktoré v súčasnosti drží hlavnú ruku nad divadelnou, opernou či baletnou scénou v celom okolí. Hriechom by bolo nespomenúť aj spievajúcu fontánu, nachádzajúcu sa v bezprostrednej blízkosti Štátneho divadla.

Množstvo možností na nákupy

Po vyčerpávajúcej prechádzke historickým centrom si môžu turisti oddýchnuť v nákupných centrách Aupark Shopping Center či Galeria, ktorá okrem iného skrýva multikino premietajúce iba tie najnovšie trháky z filmového sveta. Ďalšie kino sa nachádza aj v obchodnom centre Atrium Optima, ktoré rovnako aj tie ostatné, ponúka svojim návštevníkom široké možnosti nákupov a prežitia voľných chvíľ.

Oddych

Ak by však mali návštevníci záujem o ďalšie zážitky, v meste Košice sa nachádza ZOO s exotickými zvieratami a DinoParkom. Pri zoologickej záhrade je tiež bobová dráha. Deti aj dospelých zaujem aj botanická záhrada. V blízkosti mesta Košice je taktiež lanové centrum Tarzania v rekreačnom areále Alpinka, golfové ihrisko, či oddychový areál Bankov.

Chcete si pozrieť Košice a okolie a neviete, kde sa ubytovať?
Pozrite si naše tipy na ubytovanie v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *