PREZENTÁCIA NA INTERNETE SA OPLATÍ

O tom, že je dôležité prezentovať svoje ubytovanie na internete v akejkoľvek podobe, sa už presvedčil takmer každý majiteľ ubytovacieho zariadenia. Väčšina ľudí dnes vyhľadáva ubytovanie na internete, lebo je to najrýchlejší a najlacnejší spôsob.
Aj ten, kto internet priamo nepoužíva môže požiadať svoje deti, susedov, známych, kolegov, aby mu zistili potrebné informácie. Dokonca mnohí majitelia ubytovaní nemajú prístup k internetu a mnohí z nich požiadali práve niekoho takého, aby pridal ich ubytovanie na ubytovací portál. Niektoré ubytovania za majiteľov pridávajú na internet spokojní hostia.

Ako najefektívnejšie inzerovať ubytovanie na internete?

Možností je viacero:
– vytvorenie vlastnej internetovej stránky
– registrácia v niektorom katalógu ubytovacích zariadení napríklad 123ubytovanie.sk
– registrácia do všeobecných katalógov napríklad Zoznam.sk

MAŤ VLASTNÚ STRÁNKU NESTAČÍ

Máte vlastnú webstránku a myslíte, že to postačuje? Určite nie. Koľko má vaša vlastná stránka denne návštev? Koľko máte z vašej stránky denne dotazov na možnosť ubytovania?
Ak sa niekto chce ubytovať niekde vo Vysokých Tatrách je veľmi málo pravdepodobné, že si dá do vyhľadávača Penzión Lenka, Tatranská Lomnica 152, Vysoké Tatry. Určite bude hľadať niektorý z výrazov alebo ich kombináciu: penzión, Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica – teda všeobecnejšie výrazy. Pre klienta hľadajúceho ubytovanie je nepohodlné preklikávať množstvo individuálnych stránok ubytovacích zariadení, z ktorých každá má iný dizajn, iné usporiadanie informácií, na niektorých sa veľmi ťažko orientuje. Čo si klient hľadajúci ubytovanie radšej zvolí?

KATALÓGY – PORTÁLY UBYTOVACÍCH ZARIADENÍ

Nájde si niektorý z katalógov (portálov) ubytovania, kde má niekoľko stoviek ponúk ubytovania a hľadá tam. Výhodou, je že všetko nájde na jednej stránke, nemusí preklikávať kade-tade, usporiadanie je rovnaké, ide mu to podstatne rýchlejšie. Preto klienti hľadajúci ubytovanie radšej navštevujú katalógy ubytovacích zariadení ako samotné stránky ubytovaní. Ak na portál príde denne napríklad 2000 návštevníkov a denne si títo návštevníci na našej stránke pozrú cca 20000 podstránok, na vašu stránku príde denne 7 ľudí a pozrie si 2 podstránky.
Čo z toho vyplýva? Určite registrujte svoje ubytovacie zariadenie v katalógu (portálu) ubytovacích zariadení. Väčšina týchto služieb je platená, preto sa treba rozhodnúť, do ktorého katalógu (portálu) sa vám oplatí registráciu zaplatiť. Podľa čoho sa orientovať? Stránku, kam chcete pridať svoje ubytovanie si najprv preverte.

REGISTRÁCIA DO VYHĽADÁVAČOV

Do vyhľadávačov a katalógov so všeobecným zameraním (ako napr. Zoznam.sk, Centrum.sk…) môžete pridať svoju vlastnú stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *